Інфекційний контроль

                                                                   
Давно відомо, що проблема внутрішньолікарняної інфекції є однією з найгостріших у медицині. Одним з ведучих і значущих для здоров’я пацієнтів і персоналу факторів є мікробна забрудненість. Головну роль відіграють мікроорганізми, що мешкають в порожнині рота, слині, крові, на шкірі. А кров і слина в інкубаційний період багатьох хвороб (гепатити, ВІЛ-інфекція, сифиліс, туберкульоз) стають високоінфекційними. Ці хвороби можуть протікати безсимптомно, тому всі пацієнти розцінюються як потенційно інфіковані.Саме через це дотриманню правил інфекційного контролю в нашій клініці приділяють особливі увагу.
Гарантія безпеки лікування пацієнта- це строге виконання програми інфекційного контролю.
Весь інструментарій і обладнання після кожного використання піддається мийці у ультразвуковій ванні з мийно-дезинфікуючим засоьом, дезинфекції високого рівня з використанням надійних сертифікованих засобів. Після використання дезинфікуючих засобів інструментарій обов’язково стерилізується в паровому автоклаві або сухожаровій шафі.

При цьому жодна з вищеперерахованих процедур не замінює одна одну, а тільки комплексно доповнює. Всі поверхні в зоні лікування ми дезинфікуємо перед початком робочого дня та після кожного пацієнта. Персоналом нашої клініки щоденно проводиться всесторонній інфекційний контроль із записом відповідних протоколів по дезинфекції, стерилізації і обробці робочих поверхонь обладнання, що мають безпосередній контакт з пацієнтом або лікарем підчас лікування.
Одним з немало важливих засобів інфекційної профілактики є гігієна рук персоналу. Перед і після роботи з кожним пацієнтом проводиться ретельне миття рук з миючим засобом та подальшою їх обробкою антисептиком для шкіри. Невід’мним атрибутом в роботі персоналу нашої клініки є одноразові рукавички.


При можливому розбризкуванні крові та слини підчас роботи нашими лікарями застосовуються захсні окуляри, екрани-щитки та одноразові маски.


Для дезинфекції повітря в нашій клініці регулярно проводиться обробка приміщень кварцовими опромінювачами та бактерицидними рециркуляторами.
Інструментарій, що має бепосередній контакт з кров’ю (ін’єкційні голки, карпули, леза скальпелів і ін.), використовується тільки одноразово і обов”язково утилізується згідно вимог МОЗ.
Для запобігання розстерилізації стерильний інструментарій зберігається у спеціальній шафі з бактерицидним випромінювачем та у герметично заклеєних пакетах, що розкриваються безпосередньо перед застосуванням.

 

 

Чітке дотримання всіх правил і вимог дезинфекції і стерилізації дозволяє нам бути спокійними за життя і здоров’я наших пацієнтів та персоналу Клініки.