Рекомендації після лікування каналів

Клініка авторської стоматології лікаря Деркача І. «Діодент»
вул..Київська, 7Д
м.Тернопіль
тел. (067)7698113
www.diodent.com.ua

 

Рекомендації пацієнтам після лікування кореневих каналів

Ендодонтичне лікування кореневих каналів найчастіше проводиться під знеболенням. Блокується лише больове відчуття, залишається тактильне. Після закінчення дії знеболення може з’явитись відчуття незручності та тиску в ділянці лікованого зуба. Якщо біль значний – необхідно повідомити лікаря і прийняти рекомендовані ним протизапальні знеболюючі препарати.
Якщо кореневі канали залишені відкритими через значні гнійні виділення, рекомендується полоскання зуба теплим содовим розчином щогодини з відсмоктуванням і спльовуванням виділень з каналів зуба. Підчас вживання їжі зуб потрібно закрити ватною кулькою, після їди яку потрібно зразу ж витягнути з подальшим частим содовим полосканням.
Після пломбування системи кореневих каналів протягом декількох днів можливі неприємні відчуття в ділянці лікованого зуба, біль на накушування та припухлість. Це пов’язано з біологічною реакцією організму на наявність пломбувального матеріалу в каналах зуба, а також з рівнем запального процесу в оточуючих корінь тканинах. Після пломбування коренів зуб переважно покривають тимчасовою пломбою, матеріал якої застигає у ротовій порожнині до 1 години. У цей час потрібно утриматись від вживання їжі, гарячих напитків та жування жувальної гумки. Тимчасова пломба може з’їдатися чи стиратися – це не страшно.
Перед, підчас та після ендодонтичного лікування необхідно проводити рентгенологічне дослідження кореневої системи та якості пломбування кореневої системи. Кількість рентгензнімків визначає лікар у процесі лікування.
Рекомендовано зменшити жувальне навантаження на лікований зуб з метою профілактики болючості та тріщини чи зламу зуба.
Необхідно чітко дотримуватися графіку відвідувань, складеного лікарем, та його рекомендаціям та призначенням.